os. Centrum A

os. Centrum A

Mieszkanie mieści się w centrum Nowej Huty i pełni dwie funkcje – mieszkalną i biurową – to właśnie tutaj spotykamy się z Państwem i omawiamy kwestie związane z przyszłymi projektami wnętrz.

Mieszkanie wcześniej służyło jako pracownia i przestrzeń szkoły rysunkowej, następnie przeszło generalny remont zakładający wyburzenie wszystkich ścian działowych, pełną wymianę instalacji oraz powiększenie kuchni i łazienki.

Głównym założeniem było stworzenie oryginalnych i barwnych wnętrz opartych na mineralnej kolorystyce kojarzącej się z okresem PRL, geometrycznych rozwiązaniach na ścianach przeplatających się z nowymi i starszymi meblami, zatrzymanie oryginalnych parkietów oraz wyeksponowanie pamiątek, sztuki i roślin…wszędzie gdzie jest to możliwe.

Szczegółowe przygotowanie projektu obejmowało zmiany instalacyjne i układ funkcjonalny, natomiast wybór konkretnych elementów wykończenia i wyposażenia był często spontaniczny lub uzależniony od terminów prac czy dostępności materiałów. Do tej pory dodajemy i zmieniamy elementy wyposażenia, domalowujemy kolorowe płaszczyzny na ścianach i uzupełniamy naszą małą kolekcję sztuki. Nasze mieszkanie jest pewnego rodzaju żywym organizmem, który zmienia się razem z nami i naszymi potrzebami.